Октобар је месец борбе против рака дојке од кога у Србији сваке године премине око 1.700 жена.
И овог октобра, десети пут, пацијенти и њихове породици, пријатељи и лекари широм Србије, „Дају педалу раку“. Бициклистичка трка је почела у 12 часова у више од 30 градова.

Овом манифестацијом већ десет година шаље се порука о важности редовних прегледа, самопрегледа дојке и о томе како треба мислити о свом здрављу, рекла је Весна Бонџић.из Женског центра „Милица“. Такође се шаље порука свим женама Србије да сваке године одраде један утразвучни преглед, мамографски преглед на две године и самопреглед једном месечно. У 95 одсто случајева рак је излечив уколико се открије на време, истакла је Весна Бонџић.
У ових десет година како траје кампања стао је велики рад и велика подршка Министарства здравља, Инситута за јавно здравље „Др Милан Јовановић Батут“, локалних самоуправа и удружења пацијената.
„Оно што је до државе јесте да организација скрининга буде још боља и да достигнемо покривеност од 70 процената жена“, истакла је Весна Бонџић из Женског центра „Милица“ која се и сама пра 18 година борила и изборила са раком дојке.